Jak poznawać Pismo Święte - praktyczne rozwiązania - ArteDEO.pl

Jak poznawać Pismo Święte – praktyczne rozwiązania

Nawet jak wiemy, że czytanie Pisma Świętego jest źródłem głębokiej relacji z Bogiem to jest wiele wymówek żeby jednak nie czytać. Można na pewno je mnożyć, jednak dziś opiszę te, które przezwyciężyliśmy w naszym domu i jak to zrobiliśmy.


… NIE MAM CZASU

Ta wymówka jest wbrew pozorom trudna do obalenia, ale okazało się że wystarczyło zmienić poranne nawyki i po sprawie. Mamy regułę, że nie czytamy wiadomości w telefonie dopóki nie poczytamy czytania z Pisma Świętego na dany dzień.


… ZA MAŁE LITERY

Nasze poprzednie Pismo Święte jest połączone razem w Nowy i Stary Testament, mam je z wydawnictwa św. Pawła. Stron jest baaaardzo dużo, są dość cienkie, nawet prześwitują a do tego litery są nieduże. Faktycznie wzrok szybko się męczy nawet po krótkiej lekturze. Szczególnie, że pracuję cały czas przy komputerze, to moje oczy i tak są zmęczone. Dlatego, aby ten problem rozwiązać kupiłam Nowy Testament tego samego wydawnictwa, ale … w dużym formacie. No i po kłopocie, duże litery, grube kartki – to jest to 🙂


… TRUDNOŚĆ ZE ZROZUMIENIEM

Pismo Święte z wydawnictwa św. Pawła ma świetne komentarze, dlatego ten problem szybko się rozwiązał sam. Problem się rozwiązał, jak tylko zaczęłam czytać -co każdy fragment- podsumowanie na dole strony.


… TRUDNOŚĆ ZE SKUPIENIEM NA TREŚCI

Na tę wymówkę też mam wyjście 🙂 Czy wiesz, że …. 🙂 w Polsce powstał – największy (!) audiobook w Europie (!) – o nazwie „Biblia Audio – superprodukcja”. Warto ją poznać – słucha się jej jakby nagrania z najlepszego filmy. Są emocje w głosie, w tle naturalne hałasy i do tego muzyka. Szok. Odsłuchaj darmowe fragmenty o sprawdź sam/sama : www.bibliaaudio.pl/wideoaudio

BARDZO WARTO, to są niewielkie pieniądze w porównaniu do tego co dostajesz. Jest to relatywnie tani audiobook, bo pomysłodawcy zebrali duuuuże kwoty od darczyńców.

CIEKAWOSTKA ! – Wiecie że można było czytać fragment w tej produkcji! za to, że wsparło się ten projekt jakąś konkretną kwotą? Mam znajomego, który to zrobił i ostatnio rozpoznaliśmy jego głos :)))) I kolejne ciekawostki:

  • w jego tworzenie włączyli się czołowi! polscy aktorzy -np. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Adamczyk
  • prace nad słuchowiskiem trwały od 2015 do 2017 roku
  • na taką skalę nikt wcześniej nie zrobił takiego słuchowiska

My już korzystamy z tego dzieła – nagrania Pisma Świętego.

Ściągnęliśmy na telefon darmową aplikację i codziennie słuchamy czytania z dnia nieodpłatnie.

Poza tym kupiliśmy pakiet – komplet: bibila Stary i Nowy Testament i bibila dla dzieci 2. Mamy teraz dostęp online oraz w każdej chwili możemy ściągnąć sobie mp3 na telefon czy komputer. Swoją drogą to świetny pomysł na prezent na ślub, komunię, bierzmowanie. My akurat sami sobie zrobiliśmy ten prezent 🙂Jak widać na wiele trudności można znaleźć pomysłowe rozwiązanie. Szukajmy ich, bo warto przez Biblię pogłębiać relację z Bogiem. A może masz jakieś swoje sprawdzone sposoby jak poznawać Pismo Święte?Translate »